Kam v Praze

 • Metrostav Handy Cyklo Maraton 2017 – 1.–5. 8.
  Metrostav Handy Cyklo Maraton je postaven na jednoduchém konceptu. Dejte dohromady čtyř nebo osmičlenný cyklistický tým, jehož součástí musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení. Postavte se na start a zdolejte štafetově trasu dlouhou 2 222 km, a to v časovém limitu 111 hodin. Každý tým navíc jede minimálně pro jednoho člověka krátce po úrazu či nemoci, který se s handicapem teprve učí žít. Smyslem je ukázat, že nehandicapovaní a handicapovaní mohou společně tvořit jeden fungující tým, který má šanci obstát i v podmínkách extrémního závodu. Cílem ale není dosáhnout co nejlepšího výsledného času, nýbrž reprezentovat co možná nejlépe myšlenky vzájemné spolupráce, integrace, solidarity a přátelství.
  Trasu si každý tým tvoří sám. Plánování, navigace, orientace, taktika střídání a přesunů tvoří minimálně polovinu úspěchu. Týmy dostanou itinerář se stanovenými průjezdními body. Jaké cesty zvolí k jejich dosažení, přitom záleží na každém z nich!
  Start se uskuteční v Praze v Břevnovském klášteře 1. srpna ve 12.00. Cíl bude 5. srpna na Kampě, kde proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a od 15.00 do 22.00 bude probíhat doprovodný program, včetně koncertů známých kapel.             
  Cesta za snem, z.s.
  José Martího 31, Praha 6
  Zdroj: www.cestazasnem.cz
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
 • Prague Pride 2017 – 7.–13. 8. 
  Festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku letos vstupuje již do 7. ročníku. V týdnu od 7. do 13. srpna v Praze nabídne mnoho kulturních, společenských, debatních i duchovních akcí. Festival přivítá významné mezinárodní hosty, řada z nich se přijede podělit o svůj inspirativní příběh.
  Vrcholem Prague Pride bude tradičně průvod Prahou v sobotu 12. srpna, který vyjde z Václavského náměstí v 13.00 směrem do Letenských sadů.
  Prague Pride, o.s.
  Opatovická 12, Praha 1
  Zdroj: www.praguepride.com
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
 • Mezinárodní šampionát pro děti a mládež v řízení RC automobilů – 9.–13. 8.
  Mezinárodní asociace mladých RC modelářů vyhlašuje Druhý mezinárodní šampionát pro děti a mládež v řízení RC automobilů.
  Mistrovství navazuje na loňský úspěšný šampionát vedený profesionalitou a zkušenostmi organizátorů pod taktovkou pana Lina Mathiesena.
  Závodníci mohou poměřit své síly a zkušenosti a zároveň budou mít příležitost rozvíjet své technické znalosti i dovednosti, které využijí i v běžném životě. Zjistí, jak a proč modely fungují, že si je mnohdy dovedou sami opravit, či dokonce měnit nebo vylepšit. Odborníci, pro něž se modely staly vášní a životní cestou, budou nezkušeným závodníkům vždy k ruce a budou jim pomáhat. Závody vám nejen zvednou hladinu adrenalinu, zároveň vám ale nabídnou porozumění a možná i nová přátelství.
  Vstupné zdarma.
  Královka – sportovní areál
  Nad Královskou oborou 51, Praha 7
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
 • Floorball Czech Open 2017 Praha – 10.–13. 8.
  Srpen 2017 s sebou znovu přinese největší florbalový turnaj na světě Florbal Expert Czech Open, který se bude konat už po pětadvacáté.
  Kromě florbalových zážitků čeká účastníky i bohatý doprovodný kulturní a společenský program.
  Florbal Expert Czech Open probíhá ve spolupráci s Klubem FAIR PLAY Českého olympijského výboru a podporuje sport v jeho pravé podobě. Čestný sportovní boj, umění přiznat prohru, vzdát hold soupeři. Podporujeme hru bez agresivity, podvádění a zesměšňování!
  Tatran Střešovice
  Sibeliova 386, Praha 6
  Zdroj: www.czechopen.cz
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
 • Mezinárodní den slonů a lvů v zoo Praha – 12. 8. (10.30–17.00)
  Přijďte do zoo Praha na dvojité oslavy! V Údolí slonů na vás čeká zajímavý program v rámci Mezinárodního dne slonů, ukázky předmětů, které pro slony nejsou problémem zvednout.
  Stranou nezůstane ani král zvířat, v Pavilonu šelem a plazů se bude slavit v sobotu 12. srpna také Mezinárodní den lvů.
  Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 3, Praha 7
  Zdroj: www.zoopraha.cz
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
 • Robbie Williams v Praze – 19. 8. (10.30–17.00)
  Jeden z nejúspěšnějších světových popových interpretů vystoupí na letišti v pražských Letňanech 19. srpna 2017. Spolu s ním se na jeho turné objeví i hostující skupina Erasure. Turné odstartuje 2. června 2017 na Etihad Stadium v Manchesteru, přičemž Robbie vystoupí v dvaceti devíti evropských městech v osmnácti zemích.
  Williams sbírá slávu už od 90. let jako člen chlapecké kapely Take That. Tehdy však spíš než hudebními výkony budil pozornost žerty a jinými eskapádami. Nyní je ale uznávaným muzikantem a showmanem. Jeho desky se i přes krizi gramofonového průmyslu dobře prodávají a jeho turné jsou beznadějně vyprodaná.
  V České republice naposledy vystoupil v roce 2014, a to ve vyprodané pražské O2 areně, kde předvedl zcela odlišný repertoár než doposud. Co představí tentokrát, je jen ve hvězdách, určitě to ale bude neopakovatelná show.
  Letiště Letňany
  Hůlkova 3, Praha 9
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
 • Shakespearovské slavnosti 2017 – 27. 6.–9. 9. 
  Premiéra nové inscenace Hamlet v úpravě a režii Michala Vajdičky zahájí 27. června na Pražském hradě program Letních shakespearovských slavností. Ty divákům nabídnou i dalších sedm úspěšných titulů a projekt Pocta Shakespearovi.
  Hamlet se představí v mimořádném hereckém obsazení. Hlavní roli ztvární Jaroslav Plesl, dále hrají Hynek Čermák, Lenka Vlasáková, Ladislav Hampl, Veronika Khek Kubařová v alternaci s Veronikou Mackovou, Pavel Šimčík, Petr Vršek či Vladimír Polívka.
  Vzhledem k plánované rekonstrukci Nejvyššího purkrabství, tradičního dějiště Letních shakespearovských slavností, nacházejí slavnosti v letošním roce své dočasné působiště v Královské zahradě Pražského hradu v prostoru před Míčovnou. Druhá pražská scéna se naopak nemění, i letos divácky oblíbené inscenace přivítá Letní scéna Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí.
  Ani tentokrát nebudou slavnosti chybět v Brně, v Ostravě a v Bratislavě, konkrétně na hradě Špilberk a na Slezskoostravském a Bratislavském hradě.
  Vstupenky na pražská představení budou v prodeji od pondělí 15. května. Představení začínají obvykle ve 20.30. 
  Královská zahrada Pražského hradu

  U Prašného mostu, Praha 1
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
 • Kinobus 2017 – 19. 6.–14. 9.
  Oblíbené pojízdné kino opanuje prostřednictvím dalšího turné Dopravního podniku hlavního města Prahy i v letošním roce letní dny. Již desátý ročník bezplatného promítání Kinobusu ve vybraných pražských lokalitách opět představí snímky jak z české, tak i zahraniční produkce.
  Kinobus i tentokrát nabídne 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Promítání započne vždy po setmění, mezi 20.30 a 21.45 hodinou. Vstup je zdarma.
  V plánu jsou 4 nové lokality!
  Vstupné zdarma.
  Dopravní podnik hl. m. Prahy

  Sokolovská 42, Praha 8

  Zdroj: www.dpp.cz/kinobus/
  Zpracovala Štěpánka Friedrichová
 • GOTT, MY LIFE – VÝSTAVNÍ SHOW O KARLU GOTTOVI NA PRAŽSKÉ NÁPLAVCE – 8. 6.–30. 9. 
  Digitální dómy, videoprojekce klipů a sestřihů kariérních střípků nebo uvítání návštěvníků samotným Karlem Gottem prostřednictvím holografické projekce. To je jen výčet nevšedních součástí expozice s titulem Gott, My Life mapující mistrovu hvězdnou kariéru.Organizátoři hledali vhodné místo, které by odpovídalo tak výjimečné, v České republice doposud nevídané expozici. Až je napadlo vytvořit naprosto originální prostory na lodi, která bude za tímto účelem přebudována na galerii na vodě. Zakotvena bude na pražské náplavce, na Rašínově nábřeží.
  Národní muzeum poskytne pro výstavu rozsáhlou celoživotní sbírku fanynky Karla Gotta a také kurátora výstavy, Petera Baloga, jenž se již několik let věnuje studiu profesionální dráhy fenomenálního českého interpreta a zároveň je vedoucím Centra pro dokumentaci hudby a nových médií. Karel Gott se během šedesátileté kariéry stal ikonou české popmusic a výstava sleduje jeho hvězdnou dráhu od konce padesátých let, kdy začínal jako amatérský zpěvák v pražských jazzových kavárnách, přes první úspěchy v Československu, setkávání se showbyznysem na světových pódiích, kariéru v bývalém Západním Německu, až po ohlasy u současné mladé generace.
  Vstupné 350 Kč, snížené 250 Kč.
  Loď Bigmedia na Rašínově nábřeží

  Rašínovo nábřeží – náplavka, Výtoň
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
 • Výstava 13 komnat První republiky v Galerii Tančící dům – 3. 5.–25. 10.
  Návštěvníci Galerie Tančící dům se od 3. května do 25. října přenesou v čase do období První republiky. Tato slavná éra Československa, vymezena lety 1918 až 1938, bude zobrazena v tematické expozici s názvem 13 komnat První republiky.
  Výstava bude rozdělena do celkem třinácti sekcí, které symbolizují specifické tematické okruhy od filmu a umění přes módu či sport až po politiku a podnikání.
  Filmový okruh nabídne dobové plakáty a fotografie hvězd stříbrného plátna, jako byly Adina Mandlová nebo Anny Ondráková či osobní věci komika Vlasty Buriana.
  Tehdejší módu přiblíží kostýmy z úspěšných filmů a seriálů z produkce České televize a návrhy slavné československé návrhářky Hany Podolské. Sekce věnovaná podnikání obsáhne prvorepublikově zařízenou kavárnu, grafické zpracování obalů cukrovinek i tehdejší reklamy firmy Baťa. Výstava s názvem 13 komnat První republiky bude složena z exponátů, z nichž 95 % zastanou původní originály. 
  Galerie Tančící dům
  Jiráskovo náměstí 6, Praha 2
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová